استیفن کینگ

استیفن کینگاستیفن ادوین کینگ در سال ۱۹۴۷ در پورتلند مین به دنیا آمد. وی در ۲۶ سالگی اولین رمان خود را با نام «کری» به چاپ رساند. از همین زمان بود که اندک اندک نام کینگ جهانی شده کتاب‌هایش مرز فروشهای میلیونی را نیز شکست تا آنجا که او کار تدریس را کنار گذاشته و به فعال‌ترین نویسنده تمام وقت مبدل گشت. در برابر تحیر همگان وی در سال۱۹۸۲ یعنی سال هشتم نویسندگی حرفه ای‌اش مجموعه داستانی بامضمون معناگرا و به نام «فصول گوناگون» به چاپ رساند تبحر وی تنها محدود به ژانر وحشت نیست. از روی داستانهای این کتاب فیلمهای موفقی نیز ساخته شد که محبوب‌ترین آن‌ها «رهایی از شاوشنگ» به کارگردانی فرانک دارابونت بود.
استیفن کینگ همچنان در راس داستان نویسان دنیا قرار داشته وتا به حال بیش از ۱۰۰ رمان و۳۰۰ داستان کوتاه به رشتهٔ تحریر در آورده است. وی همچنین برنده بالغ بر۵۰ جایزه بین المللی می‌باشد که از جمله ان‌ها می‌توان به جایزه (و مدال) بنیاد کتاب ملی آمریکا اشاره نمود. تا کنون بیش از ۶۰ فیلم موفق نیز از روی کتابهای کینگ ساخته شده که برخی از آن‌ها عبارتند از:
مسیرسبز- رهایی از شاوشنگ - درخشش - می‌زری - کری - پنجره مخفی - نا‌امیدی - با من باش - منطقه مرده - کامیون‌ها - پرنده شب - شکارچی رویا - غبار و...

  • تهران، خ انقلاب، بین وصال و قدس،
    کوی اسکو، پلاک 12، طبقه همکف
  • 66963035 (021)
  • 66464577 (021)
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

کتاب‌فروشی‌های همکار

اخبار و رویدادها

انتشارات درسا انتشارات لیوسا رویدادها 1

انتشارات درسا انتشارات لیوسا رویدادها 2

انتشارات درسا انتشارات لیوسا رویدادها 3

ارسال پیام به ما

  Mail is not sent.   Your email has been sent.
برای بهبود وب سایت ما از کوکی استفاده میکنیم. برای کارایی بیشتر بهتر است که کوکی ها را فعال نمایید. سیاست کوکی.من کوکی ها این سایت را می پذیرند: موافقم!